Rajoni

Pandemia në Maqedoninë e Veriut/ Më shumë të shëruar se të infektuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 20/08/20 |
el ida

Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme 118 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu për tre viktima të tjera.

Numri më i madh të infektuarve me Covid-19 është regjistruar në Shkup dhe Kumanovë.

Edhe në 24 orët e fundit, numri i të shëruarve ka qenë përsëri më i lartë se i rasteve të reja, pasi 127 persona fituan betejën me COVID-19.

Që nga nisja e pandemisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 11,980 persona pozitivë, 528 prej të cilëve kanë humbur jetën./Opinion.al

Pas