Kronikë

Arrestohet 26-vjeçari, drogoi të miturën dhe abuzoi seksualisht me të


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 10/03/21 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar me iniciale O.M. është arrestuar nga forcat e Komisariatit Nr.1 të Policisë së Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim pasi akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur dhe për nxitje të përdorimit të drogës.

Dyshohet se i riu ka abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur dhe më pas e ka detyruar që të konsumojë lëndë narkotike. 

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kolonjë, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit O. M., 26 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase të mitur dhe e ka detyruar atë që të përdorë lëndë narkotike”, njofton policia./Opinion.al

Pas