Aktualitet

Arrestohen tre persona në Rinas, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 23/02/20 |
Opi Nion

Tre persona janë arrestuar nga Policia Kufitare në aeroportin e Riansit, pasi kanë tentuar të udhëtojnë me dokumente të falsifikuara.

Autoritetet bëjnë me dije se të arrestuarit janë J. B., 21 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun është organizatori, B. A., 34 vjeç, lindur dhe banues në Gana, J. B., 23 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun.

Sipas hetimeve, 34-vjeçari kundrejt shpërblimit monetar, ka siguruar nga shtetasi J. B., një pasaportë franceze që i përkiste një personi tjetër dhe duke përfituar nga ngjashmëria fizike me këtë shtetas ka tentuar të udhëtojë me këtë pasaportë nga aeroporti i Rinasit në drejtim të vendeve të BE-së.

Po ashtu dhe 23-vjeçari J. B., kundrejt shpërblimit monetar ka siguruar nga 21-vjeçari J. B., një kartë identiteti franceze që i përket shtetasit B. Y., me të cilin ka ngjshm‰ri fizike.

Ndërkohë, policia dyshon se në rrjetin e falsifikimeve janë përfshirë dhe shtetas shqiptarë./ Opinion.al

Pas