Aktualitet

Me pistoletë drejt Italisë, arrestohet në Rinas 43-vjeçari nga Durrësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:31 - 23/02/20 |
Opi Nion

Një 43-vjeçar nga Durrësi është arrestuar ditën e sotme në aeroportin e Rinasit pasi ka tentuar të udhëtoj drejtë Italisë i armatosur.

Mësohet se gjatë skanimit të bagazheve u konstatuar se 43-vjeç i identifikuar me inicialet B. L.,kishte fshur një pistoletë, tip “Pietro Beretta”.

Po ashtu, policia sekuestroi dhe një krehër me fishek. Mbi 43-vjeçarin rëndon akuza “Trafikimi i armëve dhe municionit”./Opinion.al

Pas