Kronikë

E kishin fshehur drogën në serbator, si u zbuluan trafikantët në…


               Publikuar në : 13:12 - 23/02/20 |
Opi Nion

Një person është arrestuar nga Policia Kufitare në Kakavijë, pasi gjatë kontrollit të automjetit të tij janë gjetur lëndë narkotike.

Policia njofton se lënda narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa, ishte fshehur në serbatorin e mjetit brenda një bidoni plastik.

Ndërkohë, një tjetër person është proceduar penalisht në Muriqan, pasi gjatë kontrollit të automjetit Opel, në brendësi të timonit iu gjet një qese me lëndë narkotike.

Ndërkohë, autoritetet po vijojnë hetimet për të zbuluar destinacionin e lëndës narkotike si dhe po punon për identifikimin e personat e tjerë që mund të jenë të përfshirë./ Opinion.al

Pas