Te Fundit

Arrestimi i Ballistit, polemika online: E kërkoi Serbia?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 07/10/15 |
b.f

TIRANË- Të shumtë janë qytetarët që komentojnë online mbi arrestimin e Ballist Morinës. Facebook, Instagram por edhe hapësira për komenete poshtë lajmeve është e mbushur mesazhe për policinë dhe shtetin. Pjesa më e madhe e tyre thonë se “atë që nuk e bëri policia serbe e bëri ajo shqiptare”. Ballist Morina është një personazh jo pak i njohur, i cili për një vit mori famë aq sa një artisit i duhet gjithë jetën në skenë. Ai deklaroi se ka ngritur dronin me flamurin “Shqipëri etnike” në stadiumin e Beogradit një vit më parë në ndeshjen Serbi-Shqipëri. Disa prej komentuesve hedhin dyshime se ky mund të ketë qenë një kusht i qeverisë serbe?!

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas