Te Fundit

Apeli rrëzon Prokurorinë: 35 vite burg Kostandin Xhuvanit  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 18/09/15 |
b.f

TIRANË- Gjykata e Apelit la të pandryshuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për djalin e ish-deputetes së PS-së, Luiza Xhuvani.Kosntandin Xhuvani u dënua me 35 vite burg për masakrën e rrugës së Elbasanit. Apeli ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për ta dënuar me burgim të përjetshëm Xhuvanin. Sakaq gjykata rrëzoi edhe kërkesën e avokatëve për të ulur dënimin. Në përfundim trupa gjykuese vendosi të lërë të pandryshuar dënimin me 35 vjet burg dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë. Mbrëmjen e 4 nëntorit 2014, Konstandin Xhuvani vrau shtetasit Arbër Demiraj, Edison Jaho, Enea Xhaji dhe shtetasin italian Giampaolo Azzolo.

XHUVANI DENOHET ME 35 VJET BURG - Kostandin Xhuvani, 26 vjec, i akuzuar per vrasjen e 4 personave ne nje lokal prane rruges se Elbasanit, gjate nje seance gjyqesore ne Gjykaten e Tiranes, ku eshte dhene vendimi per denimin e tij me 35 vjet burg./r/n/r/nSESSION FOR XHUVANI - Kostandin Xhuvani, 26 years old, accused of killing four people in a bar, during a hearing at the Court of Tirana.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas