Aktualitet

Ankesat e qytetarëve, policia plan masash për drejtuesit e motomjeteve në kryeqytetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 15/11/22 |
Opi Nion

Duke marrë shkasë nga ankesat e qytetarëve të Tiranës, policia rrugore ka miratuar një plan masash të dedikuar, prej disa ditësh, vetëm për kontrollin e motomjeteve. Gjatë natës, drejtuesve të motorëve dhe biçikletave u kërkohet jeleku fosforeshent në mënyrë që të dallohen nga makinat.

Në këtë kuadër, nga kontrollet parandaluese të ushtruara në funksion të planit të masave, janë verifikuar dhe proceduar 325 drejtues motomjetesh, nga të cilët:
• 10 drejtues motomjetesh të modifikuara, të cilët ishin të papajisur me leje drejtimi;
• 32 drejtues motomjetesh, për mangësi në dokumentacionin e nevojshëm për qarkullim;

• 283 drejtues motomjetesh, për mospërdorim të jelekut fosforeshent në kushtet e errësirës.

Pas