Aktualitet

Rama: Koha e duhur për investime në bonot e thesarit dhe obligacionetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 15/11/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, ka dalë në një konferencë për mediat këtë të martë me ministren e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj.

Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë u shpreh se në këtë kohë krizash globale, është koha e duhur që individët të investojnë në bonot e thesarit dhe obligacionet.

“Në këtë kohë krizash globale dhe sfidash ekonomike të provokuara nga agresioni i Rusisë, është koha e duhur për investimet e individëve në bonot e thesarit dhe obligacionet.

Prandaj edhe Banka e Shqipërisë ka rihapur sportelet e saj për t’ua bërë më të lehtë qytetarëve aksesin në këto investime. Këto investime janë me risk zero”, tha Rama.

Pas