Te Fundit

Amerikanët për imunitetin e Ndokës e Prengës: Bravo!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 09/09/15 |
b.f

TIRANË- Ambasada e SHBA ka folur shpesh për deputetë të inkriminuar në Shqipëri por pa përmendur emra. Kësaj radhe duket e kënaqur dhe  e cuan përparim për vendin largimin e Ndokës e Prengës nga parlamenti i Shqipërisë.

Deklarata

Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret vendimin e Deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr nga parlamenti dhe vendimin për të lejuar arrestimin e Deputetit Armando Prenga.

Këto vendime përfaqësojnë përparim të mirëfilltë për Shqipërinë drejt krijimit të një sistemi politik me drejtues të standardeve më të larta etike.

 

Capture

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas