Aktualitet

Ambasadori gjerman në Tiranë, bisedë me dyer të mbyllura në zyrën e Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 06/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme ambasadori gjerman Peter Zingraf dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë zhvilluar një takim së bashku.

Bëhet me dije se takimi me dyer të mbyllura u zhvillua në selinë e Partisë Demoratike.

Takimi i Peter Zingraf me kreun e opozitës, vjen pak ditë para vizitës së kancelares gjermane në vendin tonë, Angela Merkel.

Ndërkohë që ende nuk dihet për çfarë është diskutuar mes tyre.

Pas