Kryesore

Kosovë/ Bien ndjeshëm rastet e reja me Covid-19, rritet numri i viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 06/09/21 |
Opi Nion

Kosova ka konfirmuar 28 viktima nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu edhe për 489 raste pozitive.

Numri i viktimave është rritur, ndërsa janë ulur rastet e reja pasi dje në Kosovë u raportuan 24 viktima nga COVID-19 dhe  890 infektime.

Gjatë 24 orëve u shëruan 859 persona ndërsa numri i rasteve aktive është 25.290./Opinion.al

Pas