Aktualitet

Alibeaj për ftesën e Ballës: Jo në skuta të errëta, por në sytë e shqiptarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 17/05/22 |
Opi Nion

Enkelejd Alibeaj ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes se Konferencës së Kryetareve.

Alibeaj foli lidhur me ftesën e Ballës dhe gatishmërinë e tij për të negociuar përpara kamerave. Sipas tij Balla u largua me qëllim që të shtyjnë ditët dhe të shkojnë te raundi i katër për ta zgjedhur vetë PS presidentin.

“Isha i gatshëm që tani, ikën, këto historitë që jam i gatshëm, pro s’jam i gatshëm jo, kishte më mirë se aty, jo. Publiku ishte prezent, këto janë spërdredhje që i bën mazhoranca, e bën me qëllim që të shtyjnë ditët që të shkojnë te raundi i katër. Jo në dhomat e errëta, por në sytë e shqiptarëve”, tha Alibeaj./Opinion.al

 

Pas