Politikë

“Do hetojnë Berishën për non-grata”, Meta: Kush i ka penguar?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 17/05/22 |
Opi Nion

Në konferencën per mediat këtë të martë Presidenti Ilir Meta u ndal edhe tek deklaratat e Ramës për hetimin e ish-kryeministrit Berisha.

Meta u përgjigj me një pyetje “Kush i ka penguar që të hetojnë Saliun?”.

“Do hetojë Saliun ai për Non-grata? Keni ca të dhëna nga Soros, dhe nga agjencia e Edi Ramës. Kush i ka penguar që të hetojnë Saliun? Ilirin, apo Ambrozian, që bën dhe pyetje të pahijshme. Dhe do ia kalojë dhe Zambias për korrupsion. Fajin e ka Iliri, Saliu dhe pellazgët, ky s’di gjë. Po ato 14 vendime që janë bërë në një ditë. E di sa punë duhet për t’u bërë ato? Po tërë ato drejtorë që kanë kundërshtuar. Ky nuk dinte gjë?! Gjërat janë shumë të qarta, në dritën e diellit.”, tha Meta.

Pas