Aktualitet

Thirrja e Ramës për hetimin e tij,Meta:Kam armët e forta e vërteta e transparencaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 17/05/22 |
Opi Nion

Presidenti, Ilir Meta në një konferencë për mediat këtë të martë ka folur për kërkesën e Ramës ndaj SPAK për ta hetuar atë.

Kreu i Shtetit tha se pa asnjë diskutim le ta bëjë këtë. Sipas Metës ai ka armët më të forta që janë vërteta dhe transparenca.

“Shqipëria e pret Ilir Metën që i rreh zemra për interesin kombëtar. Edhe mbrojtja dhe mbështetja e çështjes së Kosovës, por edhe shumë çështje të tjera të rëndësisë kombëtare janë dëmtuar seriozisht nga marrëveshja e 5 viteve më parë. Ne e kemi kohën përpara. Shqiptarët presin një lidershipi që mban fjalën. Shqiptarët presin llogaridhënie nga të gjithë. Mua më bën përshtypje, pse ka frikë një kryeministër nga drejtësia e vetë që e ka kapur prej fyti.

I bën thirrje SPAK-ut që të hetojë Ilir Metën? Padiskutim, le ta bëjë këtë gjë. Meta ka armët më të forta, që janë e vërteta dhe transparenca. Meta nuk i është shmangur asnjëherë drejtësisë. Pas 24 korrikut, Meta dhe mijëra shqiptarë do të shkojnë para gjykatave me fakte dhe prova, jo me deklarata politike, për të gjithë mullarët e korrupsionit që lartësohen çdo ditë”, tha Meta.

Pas