Kronikë

Alarmoi banorët e Vlorës, çanta e dyshimtë kishte brenda 200 gr tritol


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 14/10/20 |
Al Do

Rreth 200 gram tritol ndodheshin brenda çantës së dyshimtë që alarmoi ditën e djeshme banorët e Vlorës.

Sipas burimeve, lënda ishte përgatitur në mënyrë artizanale dhe ishte bërë gati të shpërthente në mënyrë të telekomanduar me celular.

Pas raportimit të banorëve të lagjes Pavarësia, forcat e policisë pikasën çantën e dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës.

Ajo u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga forcat xheniere disa orë më vonë.

Policia ka sekuestruar kamerat e Pallatit të Kultures si dhe të disa bizneseve përreth, por nuk e ka ende të qartë nëse lëndë plasëse i ka rënë ndonjë makine, apo është vendosur në pemë në afërsi të ndonjë makinë të parkuar.

Policia shpreson të rindërtojë skenën e ngjarjes nga  kamerat e sigurisë nëse kanë identifikuar automjetin apo personin./ Opinion.al

Pas