Aktualitet

Tabaku kap Ramën në “gabim”: Si mund të jetë 60 më e madhe se 70?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:12 - 14/10/20 |
Al Do

“Lufta” për gjetjen e lapsuseve mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha ka vijuar edhe sot. Kësaj radhe është kreu i qeverisë ai që ka bërë një të tillë kur ka publikuar shifrat e borxhit publik dhe investimeve.

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku ka kapur këtë detaj në grafikun e publikuar nga Edi Rama.

Se si mund te jete 60 me e madhe se 70 vetem ER e di?”, shkruan ajo në Facebook.

Kur çdo gjë që shkruhet në zyrën e propagandës e ka për bazë gënjeshtrën nuk mund t’u thuash shqiptarëve të vërtetën. Vetëm për një gënjeshtar mund të jetë 60 më e madhe se sa 70. Kur bëhet fjalë për të bërë llogaritë e tyre për paratë që fusin në xhep nga taksat e shqiptarëve, nuk bëjnë gabime por kur flasin për shqiptarët I bëjnë gabimet me qëllim për të mashtruar. Borxhi real që kanë sot shqiptarët përfshirë edhe vlerën e detyrimeve të prapambetura dhe PPP-të është 97% e e PBB-së pra 13 mld euro. Moto e qeverisë dhe veçanërisht kryetarit të saj është e qartë “Rro për te vjedhur! Rro për të mashtruar!””, shton Tabaku.

Prej dy ditësh kryeministri Rama kishte postuar në Instagram pjesë nga fjala e kryedemokratit Lulzim Basha ku ky i fundit njëherë tha “6 në 4 biznese” dhe në një episod tjetër ngatërroi fjalën “lapsuse” me “laps”./ Opinion.al

Pas