Sport

Akuzohet për ngacmim seksual, arrestohet Conor McGregor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 12/09/20 |
el ida

Një nga figurat ikonike të UFC-së, Conor McGregor është arrestuar.

Sipas AFP-së, irlandezi është ndaluar nga policia në Korsikë të Francës dhe akuzohet për ngacmim seksual.

“Pas një denoncimi në 10 shtator për akte që mund të përshkruhen si ngacmim seksual, zoti Conor Anthony McGregor është subjekt i shoqërimit në polici”., thuhet në komunikimin e autoriteteve.

Ende nuk janë dhënë detaje të tjera mbi rrethanat e këtij arrestimi dhe ngjarjes për të cilëna akuzohet sportisti./Opinion.al

Pas