InstaBIZ

Aktorja flet për gjimnazin: Nuk do lejoj njeri të ndihet siç u ndjeva unë


               Publikuar në : 17:59 - 15/05/19 |
el ida

Aktorja e famshme Priyanka Chopra foli hapur mbi bullizmit që ka përjetuar gjatë adoleshencës.

Teksa intervistohej nga “Associated Press”, 36- vjeçarja deklaroi se në gjatë gjimnazit, bashkëmoshatarët e keqtrajtonin vetëm nga ngjyra e lëkurës dhe origjinës indiane.

Priyanka Chopra, tashmë ambasadore e paqes për UNICEF tregoi se për të është shumë e rëndësishme shmangia e këtyre sjelljeve pasi nuk dëshiron që një i ri të përjetojë atë çfarë ajo përjetoi dikur.

“Ndaj meje silleshin ndryshe sepse kisha lëkurë më të errët. Kam patur pranë vetes sjelle shumë raciste. Më thërrisnin “Brownie” , “Curry”  ose më thoshnin të shkoja sërish te elefantët, andej nga vija, gjë që e uli shumë poshtë mënyrën se si unë e shihja dhe e vlerësoja veten. Sa më shumë të flasim rreth gjithë kësaj dhe t’u hapim njerëzve sytë duke u thënë: Nuk duhet të ndodhë kështu, besoj se shoqëria do ndryshojë. Nuk do të lejoj njeri të ndihet më në atë mënyrë. Dua të krijoj një botë ku fëmijët e mi të mos mendojnë rreth diversitetit dhe të mos flasin për të pasi është diçka krejt normale.”, tha ndër të tjera aktorja. /Opinion.al

 

Pas