Aktualitet

Aksion në lokalet e natës kapen 15 balerina dhe të dënuar për vrasje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:05 - 24/10/15 |
b.f

DURRËS- Këtë fundjavë policia ka vendosur të përqendrohet në zonën e bregdetit ku janë të përqendruar një disa lokale nate. Gjatë aksionit në 7 lokale janë kapur 22 shtetas ku 15 prej tyre janë balerina. Sakaq edhe në Shijak është zhvilluar kontroll, ku edhe atje janë kapur 4 balerina.
Por për çfarë janë kryer arrestimet dhe procedimet?
Policia bën të ditur se ndër të ndaluarit është Gëzim Aleksi 39 vjeç nga Xhafzotaj, cili u kap me pistoletë e prodhimit Jugosllav, kalibër 7.62 mm dhe një krëhër të vendosur në pistoletë me 7 fishekë. Ky person në 1998 ishte dënuar me 25 vite burg për rrëmbim personi, vjedhje me dhunë dhe krime kundër jetës. Ai ka pak muaj që ka mbaruar dënimin. Personi tjetër që po ndiqet penalisht është Shpëtim Meta,19 vjeç, banues në Durrës pasi gjatë kontrollit iu gjetën 0.5 gramë kanabis sativa.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas