Sport

Aguero dhe Stërling i japin fitoren Manchester City


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 25/08/19 |
Opi Nion

Manchester City, kampionët në fuqi të Premier League janë rikthyer te suksesi pas barazimit 2-2 ndaj Tottenham, duke fituar me shifrat 3-1 në transfertën e Bournemouth.

Argjentinasi Aguero ishte njeriu i ndeshjes i cili shwnoi dy gola, ngw njw pwr çdo pjesw, ndwrsa goli i tret u shënua nga Sterling.

Kujtojmw qw Sterling është në krye të listës së golashënuesve me 5 finalizime, së bashku me Pukkin e Norwichit, ndërsa Aguero ndjek me një gol më pak./ Opinion.al E.Xh.

Pas