-Jetë dhe Stil

Adoleshentja që humbi jetën nga Wi-Fi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:02 - 02/12/15 |
root

15 vjeçarja Jenny Fry,  ka kryer një vetëvrasje pasi pësoi një reaksion alergjik nga Wi-Fi. Ajo vuante nga elektro-hipersensiviteti dhe meqënëse në shtëpinë e saj nuk kishte internet, prindërit e adoleshentes besojnë ajo është prekur nga interneti i shkollës “Chipping Norton School” në Oxfordshire.

Prindërit e saj thanë se ajo po i përjetonte këto simptoma që prej vitit 2012 dhe nga kërkimet ata zbuluan rrezikun që ajo kishte nga Wi-Fi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas