-Jetë dhe Stil

A ngjasojnë qentë me pronarët e tyre?!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 04/09/15 |
root

Thuhet se qentë me kalimin e kohës fillojnë dhe ngjajnë me pronarët e tyre. Këtë fakt e ka vërtetuar me një seri fotografish, fotografia Ines Opifanti. Ajo ka fotografuar shumë femra e meshkuj, të cilët kanë bërë të njëjtat shprehi fytyre, si kafshët e tyre. Kjo nismë është mbështetur edhe nga shumë njerëz të tjerë në Facebook, të cilët kanë dërguar foto të ngjashme ku shfaqen krah qenëve të tyre.

Sabine and Ole the dog

Stefan and Milo the dog

 

Nisma ka filluar që në muajin mars dhe deri në fund të gushtit, kanë ardhur në faqen e Facebookut me miliona fotografi të këtij lloji.

Sabrina and Hitchcock the dog

Maria and Giocco the dog

J and Mali

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas