-Shëndeti

Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 04/09/15 |
root

Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paralajmërojnë shkencëtarët. Ky është përfundimi i një studimi të fundit,  i cili i këshillon të gjithë njerëzit që të përdorim krem kundër diellit, syze, madje të mbulojnë edhe qafën në rast se janë jashtë shtëpisë, duke folur në telefon. Autorja e këtij studimi, Mary Logue njëkohësisht pedagoge në Universitetin e New Mexico, ka thënë se studimet në terren janë duke avancuar edhe më shumë për të dhënë më tepër detaje rreth kësaj hipoteze.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas