Aktualitet

A ka PD dosje të tjera? Basha: Të kapen të kërkuarit para se t’i vrasë ndokush


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 15/12/21 |
Opi Nion

Kreu i PD, Lulzim Basha në një konferencë për mediat, i pyetur nga gazetarët nëse PD ka dosje të tjera për të denoncuar përveç inceneratorëve tha se po por sot do të përqendrohet tek çështja e inceneratorëve e denoncuar nga selia blu.

Sipas Bashës e sotmja ka treguar se beteja e PD është e drejtë, ndërsa theksoi se duhet vënë në ndjekje penale kryeministri, Edi Rama, zvendës/kryeministri, Arben Ahmetaj, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi, Erion Veliaj e zyrtar të tjerë.

Më tej, Basha u shpreh se personat që janë shpallur në kërkim të kapen para se t;i vrasë ndokush.

“Po PD ka dosje të tjera, por sot nuk kam ndërmend të devijohem. E sotmja ka treguar se beteja jonë është e drejtë. Sot duhet vënë në ndjekje penle kryeministrizvendës/kryeministri, Arben Ahmetaj, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi, Erion Veliaj, kyebashkiakun e Fierit, Armando Subashi, ish-kryebashkiaku i Fierit. Duhet gjetur këta që janë në kërkim, pa i vrarë ndokush, në veçanti Stela. Të nisen letërporositë dhe të gjenden pronarët e llogarive.”, tha Basha.

Pas