Aktualitet

8 Dhjetori/ Basha: Sot përballë një tjetër diktature, atë të korrupsionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 08/12/21 |
Opi Nion

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka përkujtuar sot 8 Dhjetorin e 1990, duke e cilësuar si ditën që ndau të shkuarën nga e ardhmja dhe që ndryshoi përgjithmonë historinë e Shqipërisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha thekson se 31 vite më vonë, thirrja “Për Shqipërinë si gjithë Europën” mbetet një kushtrim për të përmbushur amanetin e të rinjve.

Ndër të tjera ai thekson se sot në këtë 8 dhjetor jemi përballë një tjetër diktature, që po largon bijtë dhe bijat e shqiptarëve, atë të korrupsionit.

“8 Dhjetori 1990, është dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja dhe ndryshoi përgjithmonë historinë e Shqipërisë. 31 vite më vonë, thirrja për Shqipërinë si gjithë Europa mbetet një kushtrim për të përmbushur amanetin e të rinjve dhe të rejave që sakrifikuan për liri e demokraci, si dhe për të mbajtur gjallë forcën, guximin dhe idealet e Dhjetorit ‘90, përballë një tjetër diktature, që po varfëron dhe largon bijtë dhe bijat e shqiptarëve, atë të korrupsionit.
Gëzuar 8 Dhjetorin!”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas