Bota

271 milionë dollarë false në Stamboll, ja ku prodhoheshin


               Publikuar në : 15:01 - 23/07/19 |
el ida

Policia turke ka sekuestruar 271 milionë dollarë kartëmonedha false.

Paratë false u gjetën brenda një shtypshkronje në Stamboll, ndërsa aksioni i madh përfundoi me sekuestrimin e tyre dhe me arrestimin e 5 personave që u kapën në flagrancë.

Autoritetet në Stamboll kanë nisur hetimet pë zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe paralelisht dhe një hetim nëse paratë false kanë lidhje me rrjetin e klerikut Fetullah Gulen./Opinion.al

Pas