Rajoni

171 viktima nga koronavirusi në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 23/05/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Mësohet se në Greqi janë regjistruar që nga fillimi i pandemisë 171 viktima.

Viktima e fundit ka qenë një 89-vjeçar, i cili ishte shtruar në spitalin Attikon. Numri i përgjithshëm i rasteve të konstatuara me koronavirus është 2,873, nga të cilat 55.2% janë burra.

Nga këto, 612 (21.3%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1446 (50.3%) kanë të bëjnë me një rast të njohur tashmë. Opinion.al

Pas