Aktualitet

17 qytetarë futen në Shqipëri, 25 të tjerë ende të bllokuar në Kapshticë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 06/04/20 |
Opi Nion

Dhjetëra qytetarë shqiptarë kanë mbetur në kufirin Greqi-Shqipëri për shkak të masava për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ndërkohë, mësohet se 17 emigrantë të bllokuar prej më shumë se 3 ditësh në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri.

Ata kanë mundut të futen në territorin shqiptarë pasi morën leje nga instancat përkatëse. Sipas të dhënave, disa prej tyre kishin edhe probleme shëndetësore si dy gratë dhe burri ditën e djeshme që u përkeqësuan mbrëmjen e kaluar.

Aktualisht janë ende dhe 25 emigrantë që presin prej disa ditësh në Kapshticë, teksa disa prej tyre janë kthyer mbrapsht nga Greqia duke u kapur tek zona neutrale./ Opinion.al

Pas