Kronikë

Digjet makina e një personi me precedentë penalë dhe efektivit të policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 06/04/20 |
Opi Nion

Tre automjete janë përfshirë nga flakët në rrugën “Ndre Mjeda”, tek ish “Parku”. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur rreth ores 2 të mëngjesit dhe mësohet se automjetet kanë qenë të parkuara në rrugë. Nga të dhënat paraprake, dyshohet se ka qenë zjarrvënie e qëllimshme.

Zjarri ka përfshirë makinën e një personi me precedentë penalë, gjë e cila shton dyshimet se zjarrvënia ishte e  qëllimshme. Nga zjarri u dogj dhe automjeti i një efektivi të Policisë së Shtetit, por që nuk kishte lidhje me ngjarjen.

Policia mori në pyetje pronarin e mjetit të cilit iu vu flaka lidhur me konfliktet që ai mund të ketë, por deri më tani, nuk jepen detaje të mëtejshme lidhur me ngjarjen.

Njoftimi i policisë:

“Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 06.04.2020, rreth orës 02:10 në rrugën “Ndre Mjeda”, tek ish “Parku”, ka rënë zjarr tek 3 mjetet e parkuara, me pronësi të shtetasve SH.K., R.K., dhe A.M . Nga Sherbimet e zjarrëfikses u bë e mundur fikja e zjarrit , ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor dhe Sherbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.”/ Opinion.al

Pas