Bota

15 shtete amerikane asnjë viktimë nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 18/05/21 |
Opi Nion

Vijon të ulet numri i viktimave në SHBA. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 15 shtete amerikane nuk kanë raportuar asnjë vdekje nga COVID-19 të hënën.

Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins bëhet fjalë për Alabaman, Koloradon, Delaware, Xhorxhia, Haëaii, Idaho, Iowa, Minesota, Montana, Dakota e Veriut, Ohio, Oklahoma, Vermont, Wisconsin dhe Wyoming.

Gjashtë nga këto shtete raportuan mesatarisht më pak se 1 vdekje Covid-19 në ditë për shtatë ditët e fundit: Hawaii, Montana, North Dakota, Ohio, Vermont dhe Wyoming.

Në përgjithësi, kishte 392 vdekje Covid-19 të raportuara në Shtetet e Bashkuara të hënën, për një mesatare shtatë-ditore prej 587 vdekjesh në ditë, tregojnë të dhënat e Universitetit Johns Hopkins.

Pas