Kryesore

100-vjetori i Luftës së Vlorës bën bashkë Ramën dhe Metën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 02/09/20 |
Opi Nion

Pasditen e sotme është përkujtuar 100-vjetori i Luftës së Vlorës.

Në ceremoninë e përkujtimit për 100-vjetorit të Luftës Kombëtare të Vlorës marrin pjesë Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, kryeparlamentari Gramoz Ruçi, dhe politikanë të tjerë.

Ndërkohë, në këtë ceremoni nuk kanë qenë të pranishëm lideri i opozitës, Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Mes presidenti dhe kryeministrit ka pasur deklarata kritike në lidhje me çështjen e zgjerimit të Greqisë në Detin Jon. Në të njëjtën linjë me presidentin kanë qenë dhe partitë opozitare./ Opinion.al

Pas