Aktualitet

1 Maji/ Qytetarët protestojnë në Tiranë, kërkojnë punë dhe paga më të mira


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 01/05/22 |
Opi Nion

Në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, një grup qytetarësh kanë protestuar në Tiranë.

Marshimi i tyre nisi nga sheshi “Skënderbej” drejt kryeministrisë. Me pankarta ne duar protestuesit kërkojnë punë dhe paga të mira për të përballuar jetesën në Shqipëri.

Marshimit i janë bashkuar qytetarë të grupmoshave të ndryshme. “Të drejta në punë”, dëgjohen thirrjet qytetarëve.

Pas