Sport

Zyrtare: Modric rinovon me Realin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 18/10/16 |
root

Drejtuesit e Real Madridi ka njoftuar se janë kanë arritur marrëveshjen me Luka Modric për vazhdimin e kontratës.

Ylli i Kroacisë do të jetë pjesë e Los Blancos deri në fund të vitit 2020.

Modric për Realin në La Liga është paraqitur në 119 ndeshje, ku ka bërë 6081 pasime, 192 shanse të krijuara, 189 driblime dhe tetë gola.

Modric iu bashkua gjigantëve spanjoll nga Tottenhami

Pas