Aktualitet

Zjarri në qendrën tregtare, familjarët e rojes-zjarrfikësve: S’keni mjete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 25/03/21 |
Opi Nion

Familjarët e rojes që ka mbetur i bllokuar në magazinën e një qendre tregtare në kryeqytet  ku ra zjarr mbrëmjen e djeshme janë përplasur me forcat zjarrfikëse.

Ata pretendojnë se forcat zjarrfikëse nuk kanë bërë sa duhet dhe se nuk kanë mjetet e nevojshme.

 “‘A nuk ka një fadromë të hapin një dritare më të madhe! “Çështje kjo gjë? Ata thonë që është 180 gradë dhe nuk futen brenda. Pa mjete pa asnjë gjë. Ke vatra e zjarrit nuk ka hyrë asnjë. Pronari i objektit ka dhënë urdhër. Të prishet objekti. Ku të duan zjarrfikësit.” janë shprehur disa prej familjarëve. 

Drejtori i zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj, në një komunikim për mediat tha se forcat zjarrfikëse, kanë arritur pas 15 orësh punë të neutralizojnë zjarrin e rënë mbrëmjen e djeshme në magazinë , por ende nuk dihet për të 30-vjeçarin, Sala.

Ndërkohë familjarët e miqtë e Arjan Salës, janë mbledhur pranë vendit të ngjarjes ku edhe kanë debatuar me Goxhaj duke kërkuar që të ndërhyhet në thellësi të magazinës për të gjetur 30 vjeçarin./Opinion.al

Pas