Aktualitet

Zjarri merr përmasa të mëdha në Radostinë, flakët përhapen me shpejtësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 08/08/21 |
Opi Nion

Vatra e zjarrit në Radostinë të Fierit është bërë më evidente në zonë dhe është duke përparuar me shpejtësi.

Sipas News24 zjarri është përhapur në të gjithë sipërfaqen e kodrës, duke djegur dhe ullishte. Bëhet me dije se zjarri ndodhet shumë pranë banesave në Radostinë. Zjarri po djeg ullishte dhe shkurre në një zonë kodrinore të zonës, ndërsa flakët nuk janë vënë ende në kontroll.
Forcat zjarrfikëse ndërkohë janë në vendngjarje dhe po bëjnë të mundur shuarjen e flakëve.

Pas