Sociale

Zhvlerësohen monedhat e huaja, leku ende i “fortë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 06/08/19 |
Opi Nion

Leku vijon të qëndrojë ende i “fortë” përballë euros, duke u këmbyer sot me 120.75 lekë.

Duke iu referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, dollari Amerikan ka kapur vlerën e 108.3 lekëve.

Në kuotën e 131.5 lekëve po qëndron Paundi Britanik, i cili ka pësuar ndryshime të rëndësishme përball monedhës vendase.

Ndërkohë, në vend mbetet ende shumë e fortë Franga Zvicerane, e cila ka arritur në nivelin e 111 lekëve.

Sipas të dhënave, Dollari Kanadez dhe ai Australian janë këmbyer sot me përkatësisht me 81.84 lekë dhe 73.18 lekë./ Opinion.al E.Xh.

Pas