Aktualitet

Zgjedhjet në FRPD, Nebiaj: Nuk ka kryetar legjitim, i ka mbaruar mandati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 06/11/21 |
Opi Nion

Pjesë e grupit të punës për zgjedhjet në FRPD, Oriela Nebiaj është shprehur se aktualisht ky forim nuk ka një kryetar legjitim, sepse atij aktual i ka përfunduar mandati. Lidhur me zërat se ky veprim shkel statutin e forumit, Nebiaj tha:

“PD ka një statut të saj nga e cila derivon edhe forumi që është organizatë partnerere në funksion të saj. Janë pretendime, sepse që të gjitha mandatet kanë kaluar dhe formumi nuk ka as një kryetar legjitim dhe as një kryesi legjitime”./Opinion.al

 

Pas