Kryesore

Zgjedhjet e 25 Prillit/Basha në kryesi: Shqiptarët votuan ndryshimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 16/05/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk e ka pranaur humbjen e zgjedhjeve. Në mbledhjen e kryesisë, që po mbahet të dielën edhe pse anëtari Fatbardh Kadilli e akuzoi për rezultatin e 25 Prillit, Basha tha në fjalën e tij, se në fakt shqiptarët votuan ndryshimin. “Kjo fushatë e provoi se ne edhe propogandës së tyre mund t’i bëjmë ballë, ne mundemi ta shkaterrojmë atë: me zemer, me shprese!  Dhe këtë ne e bëmë, shqiptarët dolën me gëzim në zemër dhe votuan ndryshimin në 25 prill! Ata dje e donin me gjithe shpirt ndryshimin! Ata e duan ndryshimin edhe më shume sot! Ndaj të bashkuar ju ftoj t’i prijmë me gjithë forcën tonë betejes për ndryshim per gjithe demokratet dhe gjithe shqiptaret”, u shpreh Basha në mbledhje./Opinion.al

Pas