Bota

Covid/Italia shënon numrin më të ulët të viktimave në 7 muaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 16/05/21 |
Opi Nion

Italia ka shënuar 5,753 raste pozitive të koronavirusit në 24 orët e fundit, ndërsa një ditë më parë u shënuan 6.659 raste. Ndërkohë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë shënuar  93 viktima, nga 136  që ishin dje. Kjo shifër regjistron numrin më të ulët të viktimave në 7 muaj, që nga 20 tetori, kur numri i fataliteve ishte 89.

Në vend janë kryer 202,573 tamponë dhe shkalla e pozitivitetit është 2.8%. Në spital rezultojnë të shtruar 12,134 persona, 359 më pak se dje./Opinion.al

Pas