Aktualitet

Zgjedhjet/Balla: PD dhe LSI s’ duan që shqiptarët jashtë vendit të votojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 12/02/21 |
Doriana Çepunaj

Në kohën kur jemi katër muaj larg zgjedhjeve parlamentare kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, në një deklaratë për mediat këtë të premte ka folur për votën e emigrantëve.

Balla deklaroi se PD dhe LSI nuk duan që emigrantët të votojnë, teksa uron që KQZ të implementojë gjithçka dhe shqiptarët jashtë vendit të mund të votojnë.

“Tjetër çështje është edhe ajo e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit. PD dhe LSI nuk duan që shqiptarët jashtë vendit të votojnë. Nuk e kuptoj. Uroj të implementohet gjithçka e nevojshme ligjërisht nga KQZ dhe vota e tyre të numërohet”, tha Balla./Opinion.al

Pas