Aktualitet

Rrogozhinë/Duma në fshatrat e përmbytur:Ja ç’do të thotë vullnet qeverisës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:30 - 12/02/21 |
Semiljana Azizi

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka vizituar disa fshatra në Rrogozhinë, të cilët janë përmbytur nga reshjet e shiut ditën e djeshme.

Sipas ish-deputetes këto 7 fshatra në Rrogozhinë bllokohen sa herë që bie shi, teksa shton se përmbytja ndodh sepse nuk pastrohen nyjet lidhëse të shkarkimit të ujërave.

Për Grida Dumën, e gjithë kjo vjen sepse qeveria nuk ka vullnet të mirë për të bërë gjërat dhe se pas 25 prillit, me fitoren e opozitës, gjërat do të ndryshojnë në favor të banorëve.

Postimi i ish-deputetes demokrate Grida Duma:

Në Lekaj, Rrogozhinë, fshatrat Zambish, Gërmenj, Mushnik, Okshtun, Levonjë bllokohen e u ndalon ora lëvizëse nga dy orë shi sepse lumi e ura lidhëse përmbyt gjithçka.

Përmbytja ndodh sepse thjeshtë nuk pastrohen nyjet lidhëse të shkarkimit të ujërave.

Ja çfarë do të thotë vullnet qeverisës!

Kaq e thjeshtë!

Kur na pyesin “si do ta bëni realitet planin tuaj”, duhet kuptuar që është mendësia që prodhon mundësinë.

Nuk mungojnë mundësitë për pastrim është mendësia “spastruese” që keqqeveris vendin.

Vullneti për të bërë gjërat mirë i transformon paratë në mirëqenie!/Opinion.al

Pas