Kryesore

Zgjedhja për kreun e PD, miratohet fleta e votimit, si do të renditen kandidatët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 16/05/22 |
Opi Nion

Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në PD ka informuar se është bërë miratimi i fletës së votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 22 majit.

Sipas njoftimit të Komisionit të Rithemelimit, i pari në fletën e votimit është vendosur ish-kryeministri Sali Berisha kurse i dyti rivali i tij Ibsen Elezi.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, njofton se në mbledhjen e datës 16.05.2022, ora 11.30, u hodh shorti për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit, në prezencë të përfaqësuesve të tyre.

Pas hedhjes së shortit, renditja e emrave në fletën e votimit është:

  1. Sali Berisha
  2. Ibsen Elezi

Komisioni do njoftojë në vijim kalendarin e takimeve të dy kandidatëve për ditën e martë dt 17 maj 2022”,-thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas