Aktualitet

Zgjedhja e Presidentes Osmani, Rama: Garanton qëndrueshmëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:12 - 05/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes ditën e djeshme të Vjosa Osmanit si Presidente e Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka shkruar se zgjedhja e Presidentit ka përmbyllur kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u folusuar tek puna.

Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin”, thotë Rama.

Vjosa Osmani u zgjodh pasditen e së dielës Presidente e Kosovës pas 3 raundeve të votimit në Kuvend./Opinion.al

Pas