Aktualitet

Rama nxjerr kurbën e vaksinimit:Do fitojmë luftën me lidership e organizim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 05/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e së hënës një grafik që tregon ecurinë e vaksinimit në rajon dhe Europë.

Në grafikun e publikuar nga kreu i qeverisë, në rrjetet sociale tregohen të dhënat për vaksinimi në 7 ditët e fundit për 100 banorë.

Më tej, kreu i qeverisë shkruan se lufta me Covid do të fitohet dhe do të ketë një sezon turistik të lehtësuar ndjeshëm.

Ne do ta fitojmë këtë luftë me lidership, organizim, këmbëngulje e durim të madh dhe përmes vaksinimit të pa ndalur masiv, do të kemi një sezon turistik të lehtësuar ndjeshëm. Të dhënat e barometrit global për ritmin e vaksinimit 7 ditët e fundit“, shkruan Rama./Opinion.al

Pas