Sport

Zbritja nga froni, Skënderbeu quan llum tifozët e PartizanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 26/10/15 |
b.f

 

Humbja e kreut të klasifikimit dhe ndeshjes me Partizanin rivalin kryesor në këtë edicion të Superligës, ka bërë që Skëndërbeu të shpërthejë në një mllef të pazakontë për qytetarinë e një ekipi që merr pjesë në kompeticionet prestigjoze europiane, siç është Europa League. Në komunikatën zyrtare për shtyp ekipi i Skënderbeut duke e cilësuar si të pavlefshëm golin e dytë të shënuar nga Partizani, ka shprehur të gjithë mllefin e tij ndaj drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit, medias, gjyqtarëve por edhe tifozëve të Partizanit, duke i cilësuar ata llumi i tifozërisë. Sigurisht që një kampionat tjetër një komunikatë e tillë nuk do kishte kaluar në heshtje. Kujtojmë rastet e trajnerëve të mëdhenj në Angli apo Itali të cilët janë dënuar për fjali të tilla.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas