Te Fundit

A jane gratë e bukura dhe të pushtetshme ?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 26/10/15 |
b.f

Sonte në mbëmje “Opinion” vjen me një temë e cila gjithmonë ka trazuar njerëzimin. “A janë gratë të bukura dhe pushtetshme? Ka një mendim, që thotë se e bukura dhe e mençura nuk rrinë bashkë. Por a është vërtet kështu, apo kohët moderne sjellin edhe zhvillime moderne? A duhet të jesh patjetër një grua e bukur për të qenë e pushteshme? Çfarë raporti ka mes bukurisë dhe suksesit? A ndihmon bukuria karrierën? Po në politikë si qëndron ky raport? A është bukuria edhe paragjykim?Për të diskutuar mbi këtë temë të ftuar në “Opinion”, do të jenë: psikologia Eliona Kulluri, politikania Grida Duma, zv/Ministrja e Arsimit Nora Malaj, zv/ministri i Transporteve Ylli Manjani, analisti Prec Zogaj si edhe aktivisti i shoqërisë civile Arian Galdini.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Personalisht e kam shume problem bukurin,vec me ka prishur pune..jam me dy fakultete,shume kualifikime dhe nuk mund te gjej nje pune,pasi dhe kur me therasin per intervist pune me shofin me perbuzje.ndihem sh keq nga ku fakt

Pas