Aktualitet

Zbardhi vrasjen e Behar Sofisë, prokurori Bledar Maksuti s’kalon Vettingun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 16/04/21 |
Opi Nion

Është shkarkuar nga detyra ditën e sotme Bledar Maksuti, ​Prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Bëhet me dije se Maksuti është shkarkuar për shkak të Vettingut, teksa rezultoi me pasaktësi në deklarime dhe mungesë burimesh për pasurinë.

Kujtojmë se Bledar Maksuti është Prokurori që ka udhëhequr hetimet, të cilat zbardhën vrasjen e biznesmenti ledar Sofia e ndodhur pak kohë më parë në Tiranë./Opinion.al

Pas