Kronikë

Zbardhet plagosja e 39-vjeçarit në Vlorë, shpallet në kërkim 18-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 27/05/21 |
Opi Nion

Është zbardhur plagosja me armë zjarri e një 39-vjeçari e ndodhur ditën e djeshme në lagjen “Uji i Ftohtë” në Vlorë. Policia bën me dije se është identifikuar dhe shpallur në kërkim autori  i dyshuar i ngjarjes.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë në vijim të veprimeve hetimore të kryera për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u plagos me armë zjarri shtetasi E. L.

Bazuar në provat e grumbulluar u bë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar të ngjarjes shtetasit E. M., 18 vjeç, banues në Vlorë, për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Armëmbajtja pa leje”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të metejshme./Opinion.al

Pas