Aktualitet

Zbardhet përplasja Topalli-Basha: Je retorik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:46 - 12/11/15 |
b.f

TIRANE- Ka pasur debate të ashpra dje mes Bashës dhe Topallit në mbledhjen me dyert të mbyllura të grupit. Duke folur para deputetëve,

Basha garantoi deputetët e opozitës se Partia Demokratike do të udhëheqë stuhinë e revoltës që qytetarët shqiptarë do të bëjnë përballë qeverisë së Edi Ramës. Sakaq qëndrimi i mbajtur nga Partia Demokratike lidhur me protestën e studentëve, ka nxitur dje debate gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura mes ish-kryetares së Parlamentit Jozefina Topalli dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Burime nga mbledhja e Grupit Parlamentar, bëjnë me dije se Topalli i ka kërkuar Bashës të heqë dorë nga retorika e fjalëve dhe të hedhë hapa konkretë në mbështetje të studentëve që po protestojnë.

Debati i plote

debati i plote

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas